امروز شنبه 25 مرداد 1399
m60.cloob24.com
0
چند نکته که توجه به آن در سونا و استخر ضروری و بسیار مفید می باشد.

1- ارتفاع استخر های خانگی میبایست در عمیق ترین قسمت از قد انسان بلند تر نباشد. برای کودکان و افراد مسن میبایست استخرکودکان را برایشان تدارک دید. دور تا دور استخر باید وسیله ای برای بودن نصب شود مانند لوله های استیل یا نوار توپ های بادی که در وسط استخر هم می توان نصب کرد. محل تخلیه آب استخر ٰ محل سیر کولاسیون و برگشت آب جهت تصفیه میبایست کاور داشته باشد.اکثر غرق شدن کودکان در هنگام بازی با محل بازگشت آب بوده و بعلت گیر کردن دست یا پا در محل برگشت آب این حادثه افتاده است.

2- در محوطه استخر هیچ وسیله برقی ٰ حتی پریز نباید وجود داشته باشد.
3- تمام لامپ های روشنایی و روشنایی استخر ٰ جکوزی ٰ سونای بخار ٰ آب سرد و. میبایست 12 یا 24 ولت باشند و مستقیمإ به تابلو مجموعه متصل باشند.
4- امروزه از تابلو برق های هوشمند برای مجموعه ها استفاده می شود. در صورتی که برق مجموعه شما قدیمی و فرسوده شده است سریعا نصبت به نصب آن اقدام کنید
5 - هیتر سونا نباید بروی چوب سونا نصب شود بلکه دیوار و کف قسمت هیتر از آجر نسوز و برجسته ساخته می شود.
6 - هر هفته ترموستات سونا را تست کنید. به اینصورت که درجه سونا را روی درجه خاصی تنظیم کنید و منتظر عملکرد دستگاه بمانید. در صورتی که به کار خود ادامه داد و هیچ عکس العملی نشان نداد سریعا یک کارشناس برق سونا را جهت تست و احتمالا تعویض ترموستات به محل سونا بیاورید.
7 - از دستگاه های چینی برای سونا استفاده نکنید.
8- درب سونا میبایست به خوبی بسته و باز شود ٰ در هنگام بسته بودن درب سونا نباید هوای بیرون به داخل سونا نفوذ کند. در صورت نفوذ هوای سرد بیرون از سونا ٰ به داخل سونا ٰ ترموستات هیتر نمی تواند به موقع برق هیتر را قطع کند و همین باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه ودیواره سونا می شود ٰ اکثر آتش سوزی های سونا به علت باز بودن درب سونا اتفاق میافتد. در صورت ممکن از فنر برای بسته شدن درب سونا استفاده کنید. فنر را از جنسی انتخاب کنید که کمترین میزان حرارت را به خود جذب می نماید.
9- همیشه یک نفر کارشناس را برای مراقبت از مجموعه خود داشته باشید.
10 - برای مسائل برقی مجموعه خود از برق کار ساختمان استفاده نکنید ٰ برق مجموعه های استخر هیچ شباهتی به برق ساختمان ندارد.

11- هر چند وقت یک بار از محکم بودن هیتر برقی سونا اطمینان پیدا کنید ٰ به علت گرما و پیچ ها و بست های هیتر هرز و لق می شوند ٰ در اینصورت میبایست سریعا پیچ و رولپلاک پرچ های هیتر را تعویض نمایید.
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه